Toten prosti Gå til Gjøviks nettsider Gå til Vestre Totens nettsider
     

Ledig stilling ved menighetskontor

 

Vi har ledig en 50 % stilling for daglig leder i menighet. Du er vel møtt til å søke en spennende stilling med varierte arbeidsoppgaver.

Østre Toten kirkelige fellesråds virksomhet omfatter arbeid i 5 sokn. Det er 21 ansatte som er knyttet til 6 kirker, 5 kirkegårder og 3 menighetskontorer. Den som tilsettes vil få Balke menighetskontor som hovedarbeidssted. 

Arbeidsoppgavene vil være daglig ledelse av menighetskontoret og koordinering av menighetens virksomhet i samarbeid med stab, menighetsråd og fellesråd. Det vil innebære variert sekretærarbeid, saksbehandling for menighetsråd og publikumskontakt. Nærmeste overordnede for stillingen er kirkevergen.         

For stillingen kreves medlemskap i Den norske kirke, kontorfaglig utdanning og/eller praksis, lederegenskaper og serviceinnstilling. God kjennskap til IT er nødvendig, og erfaring med kirkelige fagprogrammer vil være en fordel. Det vil bli lagt stor vekt på personlig egnethet og evne til samarbeid. 

Vi kan tilby varierte arbeidsoppgaver i et engasjerende miljø. Stillingen er plassert i stillingskode 5241. Lønn etter kvalifikasjoner. Tilsetting skjer på de vilkår som framgår av lover, reglementer og KAs tariffavtale. 6 mnd prøvetid. Pensjonsordning i KLP med 2 % innskudd av brutto lønn. Kjøring med bil i tjenesten godtgjøres etter statens satser.

Nærmere opplysninger kan fås ved henvendelse til kirkeverge Roar Øksne.
telefon 61 14 15 11 / 91 12 74 04. 

Stillingen er lagt ut på kirkejobb.no, jucan.no og nav. Du er vel møtt til å søke på stillingen ved å gå inn på denne lenken: https://www.webcruiter.no/WcMain/AdvertViewPublic.aspx?oppdragsnr=3668756165&culture_id=NB-NO&company_id=23081200&link_source_id=0

Søknadsfrist er 26. januar 2018.

 

 

 

Trosopplæring

Menighetsblad

Kontakt

Kirkevergen:
Tlf. 61 14 15 11 

HoffKapp og Nordlien 
menighetskontor:
Tlf. 61 16 59 10

Balke menighetskontor:
Tlf. 61 14 70 20

Kolbu menighetskontor:
Tlf. 61 14 70 10